LaSante - Salon Kosmetyczny Kielce
Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w usuwaniu zmarszczek:

 • między brwiami (zmarszczki ‘lwie’, okolica gładzizny czoła);
 • poprzecznych czoła;
 • wokół oczu (kurze łapki).


 • Przeciwwskazania

 • bezwzględne:
 • - stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:
  * aminoglikozydy (streptomycyna,
  gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.);
  * aminochinolony
  (chlorochina, hydroksychlorochina);
  * D-penicylamina (Cuprenil);
  * cyklosporyna;
  * tubokuraryna, pankuronium, galamina;
  * sukcynylocholina;
  * linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna;
  - miejscowe infekcje skóry
  - ciąża, okres laktacji;
  - zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona);
  - nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie).
 • względne:
 • - zaburzenia krzepnięcia;
  - stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna).


  Działania niepożądane:


 • ból w momencie iniekcji;

 • małe krwiaki, które mogą powstać
  w miejscu wstrzyknięcia jeżeli igła natrafi na niewielkie naczynie;

 • zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia
  zmarszczek czołowych;

 • mały, przejściowy obrzęk
  z pojawieniem się delikatnego
  mrowienia w miejscu iniekcji;

 • nadmierne zwiotczenie mięśni
  (opadanie powieki, opadanie kącika ust);

 • ból głowy, ustępujący
  po zastosowaniu preparatu
  przeciwbólowego.


 • Uwaga:

  Reakcje te mają charakter przemijający, większość z nich ustępuje na ogół po kilku dniach. Efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się 2-6 tygodni.


TOKSYNA BOTULINOWA TYP A FIRMY MERZ

merz logo

 

BOTOKS

To naturalne oczyszczone białko, które powoduje relaksację mięsni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek, pojawiających się w trakcie procesu starzenia. Preparat powoduje odprężenie i zrelaksowanie mięsni twarzy, dzięki czemu pacjenci uzyskują naturalny wygląd. Niewielka ilość preparatu jest wstrzykiwana w określone mięśnie twarzy, gdzie następnie hamowane są impulsy nerwowe, które powodują skurcz tych właśnie mięśni. Ponieważ mięśnie są odprężone zmarszczki w tej okolicy po prostu nie powstają.
Sam zabieg trwa około 15 minut, a większość pacjentów może wrócić do codziennych zajęć natychmiast po wykonaniu zastrzyku. Botoks posiada bardzo dobry profil bezpieczeństwa, jest stosowany w medycynie estetycznej od około 10 lat, a w neurologii i okulistyce ponad 20 lat.
W ciągu kilku dni po zabiegu powinien być widoczny brak tworzenia się zmarszczek mimicznych. Efekty leczenia utrzymują się około 3 – 5 miesięcy. Należy jednak pamiętać, że efekt ten jest indywidualny dla każdego pacjenta. Przy kolejnych zabiegach efekt ten może ulec wydłużeniu.

WSKAZANIA

Preparat ten przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy, czyli zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą mimiką twarzy. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym (np. Juvederm, Restylane itp.).
Może być łączony również z innymi metodami liftingu twarzy.

PRZEBIEG ZABIEGU

Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny. Zabieg nie wymaga znieczulenia.

PO ZABIEGU

Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zastaje zachowana. Dawka stosowana w celach kosmetycznych jest wielokrotnie niższa od dawki leczniczej i całkowicie bezpieczna.  Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2 -3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 7-10 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 3-6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu. Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej, zabieg należy powtórzyć. Jeżeli z różnych powodów pacjentka nie może poddać się kolejnym zabiegom to i tak jej skóra na tym skorzysta. Twarz już po jednokrotnym zabiegu – czyli około półrocznym okresie działania toksyny botulinowej, wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta. Niejednokrotnie zmarszczki ulegają spłyceniu. Jest to wynik dodatkowego działania botoxu, polegający na tym, że gdy przez pół roku nie wykonujemy ruchów marszczących czoło czy ruchów odpowiedzialnych za „kurze łapki” skóra odpoczywa, więc po ustaniu działania botoxu i tak wygląda młodziej. Inwestujemy w ten sposób w przyszłość dając skórze pół roku odpoczynku.

Terapia toksyną botulinową w celach estetycznych jest stosunkowo prosta, jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych i bezpośrednio po jej zakończeniu pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności.

 

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

W ciągu 0,5-1 godz. ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia unikać masażu w miejscach wstrzyknięć w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np. przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu).

POWTARZANIE ZABIEGÓW

Zabiegi można powtarzać co 6 – 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące.

DO CENNIKA