LaSante - Salon Kosmetyczny Kielce


MEZOTERAPIA IGŁOWA

MEZOTERAPIA

– to metoda wykorzystywana od lat w medycynie do leczenia rozmaitych schorzeń skóry, polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Mezoterapia jest niechirurgiczną metoda stosowaną dla regeneracji, poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, w leczeniu cellulitu, rozstępów a także w leczeniu i profilaktyce łysienia. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnego preparatu poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych ( lipoliza).

Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Wskazania do mezoterapii:

- zwiotczenie skóry;
- profilaktyka przeciwzmarszczkowa;
- zapobieganie wypadaniu włosów;
- cellulit (uda, brzuch, pośladki);
- rozstępy.

Częstotliwość zabiegów:
Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się kolejnym zabiegom co 10-14 dni przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.

Przygotowanie do mezoterapii: 
Tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo), 2 tygodnie przed zabiegiem odstawić aspirynę.

W trakcie zabiegu:

- ból podczas wstrzyknięć;
- rumień, obrzęk występuje bezpośrednio po zabiegu, jest to reakcja skóry na nakłuwanie;
- bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach;
- siniaki, krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi (np. aspiryny).

W razie tendencji do powstawania krwiaków warto zarezerwować sobie 2-3 dni na doprowadzenie skóry do formy – czasami wymaga to absencji w pracy lub wykonania zabiegu tuż przed weekendem.

Przeciwwskazania do mezoterapii:

- alergia;
- ciąża, okres karmienia piersią;
- cukrzyca (niewyrównana);
- stany zapalne na skórze, opryszczka;
- choroba nowotworowa; - stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

DO CENNIKAKwas hialuronowy

Należy do substancji wypełniających przestrzeń międzykomórkową skóry. Wyjątkowe cechy kwasu hialuronowego, wynikają z jego wysokiej masy cząsteczkowej oraz dużej objętości. Przeplatające się łańcuchy kwasu hialuronowego, wypełniają przestrzenie między włóknami kolagenowymi zatrzymując wodę – działają jak „molekularna gąbka”.

Brak tego kwasu prowadzi do powstawania zmarszczek i uszczerbków urody.

MEZOKOKTAJLE FIRMY CROMA

MEZOTERAPIA W ODMŁADZANIU SKÓRY:


Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi.

MEZOTERAPIA W LECZENIU ŁYSIENIA:


Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów.