LaSante - Salon Kosmetyczny Kielcecoolcontour

Jett Plasma Lift® - iskra młodości

W ostatnim czasie zabiegi z użyciem plazmy podbiły Europę Zachodnią i z niemałym sukcesem wykonywane są również w Polsce. Teraz dostępne także w Kielcach!

Plazma

To zjonizowany gaz zawierający w przybliżeniu takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych. Ze względu na specyficzne właściwości nazywany czwartym (obok gazu, cieczy i ciała stałego) stanem skupienia.

Mechanizm działania

Działanie Jett Plasma polega na występowaniu łuku elektrycznego. Jego skutkiem jest miejscowe występowanie wysokiej temperatury, której działanie skutkuje „odparowaniem” zmian z powierzchni skóry. Plazma działa punktowo, dokładnie w leczonym miejscu, bez oddziaływania na otaczające je zdrowe tkanki, i co szczególnie ważne, bez naruszania głębszych warstw skóry.

W odpowiedzi na potrzeby wielu pacjentów unikających interwencji chirurgicznych, plazma stała się rozwiązaniem bez wypełnień, bez igieł, bez skalpela – czyli nieablacyjną dynamiczną blefaroplatyką sublimacyjną, która jest odpowiedzią na metody chirurgiczne plastyki powiek.

coolcontour

Blefaroplastyka

Wiele osób, którym nadmiar skóry na powiekach nadaje smutny wygląd, unika interwencji chirurgicznych z powodu strachu przed operacją lub obawami przed możliwymi komplikacjami oraz procesem gojenia.

Chirurgia nieablacyjna, nie wykorzystuje skalpela lub energii lasera aby usunąć nadmiar skóry, co eliminuje wiele możliwych komplikacji.

Ta technika stosowana w blefaroplastyce jest nazywana metodą „dynamiczną”, ponieważ pozwala na pełną kontrolę operatora podczas procedury. Pozwala na obserwację efektu w czasie rzeczywistym. Operator może poprosić pacjenta o zamykanie i otwieranie oczu podczas zabiegu i „na żywo” obserwować efekty swojej pracy. Technika ta nazywana jest „nieablacyjną” ponieważ jest przeprowadzana bez przerywania ciągłości skóry i bez usuwania nadmiaru tłuszczu.

Procedura polega na wykonywaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia Jett Plasma, każdy w odległości ok 0,5 mm jeden od drugiego. Pozwala to zachować plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia zabiegu.

Każdy z tych uzyskanych punktów powoduje sublimację powierzchownych korneocytów bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia, bez uszkodzenia i martwicy otaczających tkanek. Można przez to uzyskać znaczną poprawę napięcia skóry okolicy oka i w konsekwencji wyeliminowania fałdów skórnych, nawisów i zmarszczek mimicznych.

ZALETY

 • - procedura trwa od 20 do 45 minut, a punktowe strupy o średnicy mniejszej niż 1 mm utrzymują się od 4 do 7 dni,
 • - znakomita alternatywa dla metod chirurgicznych plastyki powiek,
 • - nie powoduje stanów zapalnych i uszkodzenia tkanek,
 • - nie powoduje krwawienia,
 • - około 70% efektów widoczne jest natychmiast po zabiegu, a końcowy efekt narasta w czasie,
 • - nie powoduje wyłączenia z codziennej aktywności i nie pozostawia śladów interwencji chirurgicznych.

WSKAZANIA

 • - lifting okolicy oka (nieinwazyjna bleferoplastyka),
 • - lifting dolnej części twarzy,
 • - leczenie utrwalonych głębokich zmarszczek w okolicy oka i okolicy ust (tzw. zmarszczki palacza),
 • - usuwanie plam soczewicowatych i opornych przebarwień,
 • - usuwanie zmian skórnych, takich jak: angioma, brodawki płaskie, brodawki łojotokowe, włókniaki, rogowacenie słoneczne, kurzajki,
 • - leczenie wspomagające rozstępów,
 • - leczenie wspomagające trądziku oraz w zabiegach usuwania blizn potrądzikowych.

Wygląd skóry po zabiegu

Zabieg jest bezbolesny, a dla zwiększenia komfortu pacjenta wykonuje się go w miejscowym znieczuleniu. Czas wykonywania zabiegu jest uzależniony od miejsca i rozległości zmian poddawanych leczeniu. Bezpośrednio po nim występuje jedynie niewielkie opuchnięcie i zaczerwienienie skóry, ustępujące całkowicie po 7-15 dniach, a już na drugi dzień można wrócić do swoich codziennych aktywności. Zabieg plazmowy nie pozostawia blizn, ani innych śladów na skórze. Po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie punkciki (strupki), które utrzymują się 5-7 dni, ale można je zakryć podkładem do makijażu (są wtedy niewidoczne). 2 i 3 dnia może, choć nie musi, wystąpić niewielki obrzęk okolicy poddanej zabiegowi. W okresie po zabiegu pomaga stosowanie kremów przyspieszających regenerację skóry i redukujących rumień.

CENNIK