LaSante - Salon Kosmetyczny Kielce


ZABIEGI IPL

Opis zabiegu IPLWykorzystywany w medycynie estetycznej i kosmetologii IPL - Soft Light W jest używany w celu usuwania zbędnego owłosienia, eliminacji przebarwień, plam i piegów, spękanych naczyń krwionośnych oraz poprawy elastyczności i struktury skóry. Oferuje najlepszy wybór możliwości i parametrów potrzebnych dla poszczególnych zabiegów (regulowany poziom energii, regulowana długość i czas impulsu oraz wbudowany system chłodzenia). Ta unikalna kombinacja pozwala na przeprowadzenie skutecznych zabiegów bez dyskomfortu i komplikacji. Posiada certyfikat CE zgodny z Dyrektywą Medyczną oraz wpis do Rejestru Wyrobów Medycznych więcej

Fotoepilacja (trwałe usuwanie owłosienia)

Fotoepilacja jest metodą trwałego usuwania owłosienia za pomocą silnego światła emitowanego przez urządzenie Soft - Light. Podczas zabiegu następuje zamiana energii świetlnej w energię cieplną. Ciepło wędruje po łodydze włosa do mieszka włosowego następnie tam go przegrzewa, a tym samym niszczy. Dotyczy to włosków, które aktualnie są w fazie anagenu, czyli wzrostu. W rezultacie w ciągu około dwóch tygodni od wykonania zabiegu włoski wypadają wraz z cebulkami.

Fotoepilacja przy użyciu światła IPL jest najpopularniejszą metodą na świecie prowadzącą do trwałego usunięcia owłosienia.

Seria zabiegów fotoepilacji składa się z około 5 zabiegów, wykonywanych co 3 - 4 tygodnie. Zabieg może być wykonywany na każdej partii ciała.

Fotoodmładzanie

Zabieg ten jest kuracją uniwersalną, gdyż jednocześnie usuwa drobne zmarszczki, przebarwienia posłoneczne, piegi, obkurcza rozszerzone naczynka, eliminuje rumień twarzy, oraz obkurcza rozszerzone pory.

Zaletą zabiegu jest mniejsza inwazyjność od proponowanych dotychczas metod, a przede wszystkim jej ekspresowy charakter, ponieważ już na drugi dzień można wrócić do codziennej aktywności. Fotoodmładzanie to bezpieczna i bezkrwawa metoda odnowy skóry. Zabieg ten polecamy szczególnie osobom z pierwszymi oznakami fotostarzenia skóry (zrogowaciałej ze zmianami po słonecznymi) z płytkimi zmarszczkami i przebarwieniami. W efekcie skóra będzie naprężona, gładsza i delikatniejsza.

Seria zabiegów fotoodmładzania składa się z 3-5 zabiegów wykonywanych, co 2-3 tygodnie. Zabieg może być wykonywany na twarz, szyję, dekolt, dłonie lub inne partie ciała w zależności od potrzeby.

Usuwanie przebarwień i piegów

Najszybszą i najskuteczniejszą metodą usuwania przebarwień jest zastosowanie terapii przy pomocy urządzenia typowo medycznego IPL. Rezultatem zabiegu jest ciemnienie przebarwień, które rozpoczyna się do kilku godzin po zabiegu. Następnie rozpoczyna się proces łagodnego złuszczania.

Seria zabiegów usuwania przebarwień składa się z 2 - 5 zabiegów wykonywanych co ok. 2 tygodnie.

Eliminacja spękanych naczynek

Zabieg polega na naświetlaniu skóry silnymi impulsami światła. Energia świetlna emitowana z urządzenia jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę), a krew "ścina się" i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu.

Aby obkurczyć wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba ok. 5 - 6-ciu zabiegów. Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. Zabieg polecany jest również dla cery wrażliwej, skłonnej do powstawania rumienia oraz płytko unaczynionej.

Terapia przeciwtrądzikowa

Zabieg polega na przemianie impulsu światła IPL w energię cieplną już w wewnętrznych obszarach skóry. Powoduje to odkażanie skóry, obkurczanie porów i co najważniejsze niszczy bakterie odpowiedzialne za powstanie trądziku. Metoda ta polecana jest także do pielęgnacji cery łojotokowej, zapobiegając powstawaniu zmian trądzikowych. Efekty widoczne są szybko, pierwsze z nich to wyraźne złagodzenie zmian trądzikowych i poprawa stanu skóry.

Seria zabiegów leczenia trądziku składa się z 3 - 5 zabiegów wykonywanych co ok. 2 tygodnie.