LaSante - Salon Kosmetyczny Kielce


Sesderma Nanopore Roller

NANOPORE ROLLER

Nanopore Roller firmy Sesderma to najnowocześniejsza metoda mezoterapii. Podczas zabiegu za pomocą specjalnej głowicy wyposażonej w jednorazowy moduł igłowy z dostosowaną długością igieł do skóry pacjenta wykonujemy kilka tysięcy mikronakłuć (900 nakłuć na sekundę). Powstałe w ten sposób mikrourazy wywołują kaskadę zapalną w skórze co w następstwie aktywuje jej odbudowę stymulując produkcję nowego kolagenu, elastyny oraz czynników wzrostu. W trakcie terapii, przez powstałe kanaliki do wnętrza skóry dostarczane są cenne składniki odżywcze, między innymi takie, jak: kwas hialuronowy, aminokwasy, koenzymy, peptydy biomimetyczne oraz kwasy nukleinowe. Zabieg jest bardzo komfortowy dla pacjenta, ogranicza bolesność do minimum. Zapewnia przy tym maksymalną w osiągnięciach precyzję i sterylność w wykonywanym zabiegu.


mediderma

SESDERMA DNA RECOVERY PEEL SYSTEM

Sesderma DNA Recovery Peel System to zabieg naprawczy dla każdego typu skóry z wszelkimi objawami fotostarzenia. Zabieg DNA Recovery Peel zaczyna się od nałożenia na skórę warstwy roztworu z kwasem ferulowym. Zadaniem kwasu ferulowego zawartego w roztworze jest zredukowanie zaburzeń w strukturze DNA będących skutkiem oddziaływania promieniowania UV na skórę. Kolejnym krokiem jest nałożenie serum. Roztwór ten jest mieszaniną mezocitów, a każdy z nich posiada czynnik wzrostu oraz witaminy, które stymulują naskórek. By zmaksymalizować działanie zabiegu przed nałożeniem serum polecamy użycie Nanopore Roller. Tworzy on mikrokanały, dzięki którym ułatwiona zostaje penetracja składników aktywnych zamkniętych w nanosomach – cząsteczkach, które wykazują doskonałe zdolności penetracji przez naskórek i docierają do skóry właściwej. W przypadku aplikowanego serum, mamy do czynienia z czynnikami wzrostu, które są pozyskiwane biotechnologicznie z roślin, a jednocześnie działają identycznie jak czynniki wzrostu zawarte w komórkach ludzkich. Dzięki temu wpływają na stymulację komórek i fibroblastów do produkcji kolagenu zarówno typu I jak i III.

Warto wiedzieć, że kolagen to główne białko tkanki łącznej. Jest odpowiedzialność między innymi za elastyczność skóry. Synteza kolagenu typu III zaczyna spadać po 30 roku życia, a ok. 40 i 50 roku życia zanika ze struktury termicznej. Dlatego w celu zwalczania procesów starzeniowych ważna jest stymulacja produkcji kolagenu.

Wskazania

- zmarszczki,
- utrata jędrności,
- rozszerzone ujścia mieszków włosowych,
- rozszerzone pory,
- zaburzenia pigmentacji,
- fotostarzenie,
- cellulit i rozstępy,
- łysienie,
- rozstępy,
- blizny i blizny zanikowe.

Przeciwskazania

- aktywne zmiany zapalne skóry, - trądzik,
- choroby o podłożu autoimmunologicznym,
- choroby nowotworowe,
- opryszczka,
- łuszczyca,
- rozrusznik serca,
- okres ciąży i karmienia piersią.